Kupujeme křečka

29. března 2009 v 10:48 |  Něco o křečcích
Koupě křečka
Samotná koupě křečka není nic složitého, obzvlášť, pokud bydlíte ve větším městě, kde se obvykle nachází hned několik obchodů s domácími mazlíčky. Stačí v podstatě jen vybrat toho, který se vám nejvíce líbí.
Nejlepší je pořídit si křečka starého čtyři až sedm týdnů, to je ještě mladý a dá se mnohem snadněji ochočit, než dospělý křeček. Pokud je možnost pořídit křečka přímo od chovatele, tak tak rozhodně učiňte.Křeček je obvykle již částečně ochočený, zvyklý na něčí ruku a je menší riziko, že křeček by mohl být nemocný.
Více v c.č. a Zdroj

Jednoho nebo více?
Pokud chcete jen jednoho křečka, je v podstatě jedno, jestli si pořídíte samce nebo samičku, oba se dají stejně snadno ochočit. Pokud jich chcete víc, počítejte s tím, že jim musíte každému pořídit vlastní bydlení, protože jinak by se prali. U křečků džungárských je to trochu jiné, ti můžou žít po více, obzvlášť, jsou-li z jednoho vrhu, ale i tak počítejte s možností, že se budou můžou prát a že bude třeba pořídit další klec.
Na co se před koupí křečka zaměřit?
Je tu pár věcí, na které bychom se měli zaměřit, než křečka koupíme. Tělo by měl mít hladké a dobře zaoblené, neměl by být pohublý. Měl by mít čistý kožíšek a neměl by mít žádná olysalá místa. Oči by měl mít čisté, lesklé (jako korálky) a nemělo by mu z nich téci. Neměl by mít žádné vřídky nebo pupínky.
Kupujte křečka odpoledne, neboť přes den obvykle spí a nepoznáte tak dobře, jestli je opravdu fit.
Jak připravit ubytování?
V obchodě vám křečka většinou dají do nějaké krabičky, ve které si ho pak odnesete domů. Doma pak dejte křečka co nejdříve do klece. Pokud ji máte doma dříve než křečka, je dobré ji připravit předem. Podlahu pokryjte vrstvou pilin, na dno pak dejte krabičku (domeček) a nějaký ten materiál, ze kterého si může křeček udělat hnízdo. Umístěte tam také misku s potravou a napáječku, aby měl křeček všechno co potřebuje. Vložte tam i dřevo na hryzání, cvičební kolo…zkrátka všechno, co do jeho obydlí patří, aby si na to zvykl a mohl si hrát.
Když máte klec připravenou, dejte do ní i křečka. Nejlépe položte krabičku, v které jste ho přinesli na dno klece a počkejte, až si z ní křeček sám vyleze a všechno si okouká.
Je lepší si s ním hned nehrát, může být trochu vyděšený z cesty, proto ho nechte chvíli v klidu, aby si mohl sám prozkoumat svůj nový domov a zabydlet se v něm.
Klec by měla být vždy umístěna doma, v nějaké místnosti, nejlépe někde, kde se vyskytujete nejčastěji, neboť křeček je společenský tvor. Dbejte však na to, aby klec nestála u radiátoru, v průvanu nebo na ní nesvítilo dlouho slunce.
Pokud již doma máte nějaké domácí mazlíčky, můžete pomocí tohoto partnerského testu zjistit, jak se budou s vaším křečkem nebo křečíkem snášet.

křeček
křečík
myš
potkan
morče
králík
kočka
pes
křeček
x
x
x
x
x
x
křečík
x
:-)
x
x
x
x
myš
:-)
x
x
x
x
potkan
x
x
x
:-)
x
x
x
morče
:-)
x
:-)
králík
x
x
x
x
:-)
:-) x
:-) x
:-) x
kočka
x
x
x
x
:-)
:-)
≈ ♥
:-) x
pes
x
x
x
x
:-) x
:-) x
:-) x
:-)


x
pokusí se jeden druhého zabít
snášejí se výborně

:-)
zvyknou si na sebe
snesou se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mummye Mummye | Web | 29. března 2009 v 10:54 | Reagovat

Dobrej článek :) Já mám Sisi i Sofii od chovatelů, brácha měl zase všechny křečky ze zverimexu :) Od chovatelů je to lepší :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama